Erdoğan'ın zafer konuşması

  • Haberin Tarihi : 11.8.2014
  • Haberin Okunma : 697
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Erdoğan'ın zafer konuşması

Resmi olmayan sonuçlara göre 12. cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, ilk açıklamasını yaptı. Erdoğan, "Millet iradesini ortaya koydu" dedi.

Resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 52'den fazla oy alarak 12. cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sütlüce'de partililere seslendi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:
 
"Sevgili kardeşlerim, sevgili İstanbullular, sizlere bir teşekkür konuşması yapmak üzere huzurlarınızdayım. Asıl konuşmamız Ankara’da Genel Merkezimizde yapacağım. 9.30-10.00 gibi konuşmamız yapacağım zannediyorum. Şu anda henüz maçın daha uzatma dakikalarını oynuyoruz, bitmiş değil henüz.
 
İnşallah hakem son düdüğü YSK kararıyla açıklayacak ama tribünlerde kararı verir. 5 Temmuz’da çıktığımız yolculukta milletimiz bugün iradesini ortaya koydu. Yüzde 97 gibi sandıkların neticesini almış durumdayız.
 
Yüzde yüz olarak aldığımızda genel merkezimizin balkonundan milletimize seslenerek kucaklaşacağız. Ben dualarını bekliyorum. Maltepe’de söylediğim gibi hakkınızı helal edin diyorum. Bu can bu tende oldukça bu yolda milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz, vatanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.
 
Daha ileri bir demokrasi standartlarını ülkemizde egemen kılmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Çözüm sürecini ülkemizde egemen kılmak için gayretle koşturacağız. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Tüm emeği geçen kardeşlerime teşekkür ediyorum.
 
Gencinden kadınlarımızdan tüm beyefendi kardeşlerime kadar hepsine teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”