Takımımız Avrupa Ligi gruplarında

  • Haberin Tarihi : 29.8.2014
  • Haberin Okunma : 793
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Takımımız Avrupa Ligi gruplarında

Constant ve Bosingwa’nın yokluğunu hisseden Trabzonspor zorlansa da turu kurtardı. Gruplara kalan Bordo-Mavililer 2 takviye ile UEFA Avrupa Ligi’ni zirvede bitirebilir.

Vahid Risk Almadı

 
Rusya’ya 2-0’ın avantajıyla giden Fırtına rövanşa savunma ağırlıklı bir kadroyla çıktı. İlk yarının büyük bölümünde oyunu kendi sahasında kabul eden Bordo-Mavililer kontra ataklarla etkili olmaya çalıştı. Trabzonspor’un geriye yaslandığı dakikalarda iki net pozisyon yakalayan Ruslar, birinde Kaptan Onur’u, diğerinde de direği geçemedi. İlk yarıdaki tek pozisyonumuz ise 40.dakikadaydı. Rakibin 3’e 1 yakalandığı anda Deniz, Sefa’nın pasını kontrol edemeyince Fırtına mutlak bir golden oldu.
 
Gruplara Kalmalıyız
 
İkinci yarıyla birlikte Trabzonspor daha çok topa sahip olan ve pozisyon arayan taraf oldu. Bordo-Mavililer oyun olarak dengeyi yakalayınca Rostov hücumda çoğalamadı. Vahid’in öğrencileri verilen taktiği kusursuz uyguladı ve Trabzonspor UEFA Avrupa biletini cebine koyarak Türkiye’ye döndü. 0-0 sona eren maçta kuşkusuz savunmadaki hatasız oyun herkesin yüzünü güldürdü. Fırtına adını gruplara yazdırarak, bugün çekilecek kuralarda belli olacak rakiplerini beklemeye başladı.
 
STAT: Olimp 2
 
HAKEMLER: Felix Zwayer***, Marco Achmüller***, Florian Steuer***
 
ROSTOV: Pletikosa**, Dyakov**, Milic**, Goreux*, Bastos***, Kalachev**, Torbinsky**(Dk.68 Bukharov*), Grigoriev**(Dk.78 Byung?), Kanga***, Gatskan**Poloz* (Dk.59 Doumbia**)
 
TRABZONSPOR: Onur***, Zeki Yavru**, Aykut Demir?(Dk.19 Mustafa**), Belkalem***, Medjani**, Musa Nizam**, Salih***, Soner***(Dk.80 Batuhan?), Sefa Yılmaz**(Dk.70 Cardozo**), Fatih*, Deniz*
 
GOL: Yok
 
SARI KARTLAR: Dk.12 Torbinsky, Dk.44 Kalachev (Rostov), Dk.10 Belkalem, Dk.58 Salih Dursun (Trabzonspor)